Vaše menopauza bylinky ocení aneb jaké bylinky na menopauzu

Bylinky na menopauzu jsou účinnou zbraní. Určitě se na začátku menopauzy vydejte cestou přírodní medicíny a bylinek. Vaše menopauza bylinky ocení a není třeba hned běžet k lékaři a cpát se hormony. Které bylinky jsou známé tím, že umí zmírnit či úplně potlačit nepříjemné příznaky menopauzy?

 

Drmek

Drmek můžete ještě najít pod názvem mnišský pepř nebo Vitex agnus-castus. Mnišský pepř se mu říká proto, že jej užívali mniši k potlačení sexuálního apetitu. Proto taky ten název latinský agnus-castus – mírný beránek. Takže mužům určitě nedoporučujeme užívat, pokud nemají v úmyslu držet půst.

Naopak pro ženy působí tyto bylinky na menopauzu blahodárně v několika směrech. Drmek působí na luteinizační hormon, který zvýší hladinu progesteronu a tím utlumí estrogen. Drmek plod se postará o nápravu cyklu, takže vám může být dobrým pomocníkem, pokud vás trápí nepravidelná menstruace v přechodu. Utlumí bolestivou menstruaci, upraví cyklus. Ta vaše menopauza bylinky jako drmek ocení, pokud vás trápí přerušovaný spánek, nervozita, citoví nevyrovnanost.

Kromě toho, že drmek patří mezi účinné bylinky na menopauzu, tak také může pomoci ženám, které se snaží o miminko, kdy zvyšuje progesteron, prodlužuje druhou část cyklu

 

Jak drmek užívat?

Bylinky a menopauza patří k sobě stejně jako bylinky a tinktura. Drmek seženete v lékarně jako tinkturu, ale taky si ji můžete vyrobit sami.

Kupte si plody drmku. Jsou to kuličky, které jsou velmi podobné pepři. Ještě budete potřebovat vodku. Nechte 100g drmku louhovat v 500 ml vodky pod dobu 14 dní. Celou dobu mějte láhev uschovanou ve tmě. Pak užívejte 10-30 kapek 3x denně. Tato dávka by vám měla vystačit na dva měsíce.

Nebo tyto bylinky na menopauzu můžete užít klasicky v nálevu. Jednu čajovou lžičku zalijete 250ml vrocí vody a nechte luhovat po dobu 15 minut. Pijte 3x denně.

 

Ploštičník hroznovitý (černý hadí kořen)

Menopauza bylinky ploštičníku potřebuje, pokud trpíte především na návaly horka noční pocení. Patří mezi skvělé bylinky na menopauzu, pokud chcete zahnat návaly horka, noční pocení, vaginální suchost. Klimaterium zvyšuje hormon LH, který způsobuje návaly a ploštičník dokáže tuto hladinu snížit.

 

Užití ploštičníku

Jednu čajovou lžičku ploštičníku vložíte do nádoby s 1 litrem studené vody, kterou přivedete k varu a 15 minut luhujete.

I Ploštičník můžete sehnat jako tinkturu.

 

Andělika čínská (dong quai)

Mezi čínské účinné byliny na menopauzu patří dong quai. Tato čínská bylina působí jako analgetikum, takže poslouží ženám při křečovitých menstruačních bolestech. Stimuluje krevní oběh a působí relaxačně na svaly. Dong quai neboli ženský ženšen podporuje ženský hormonální systém a vaše menopauza bylinky dong quai vyžaduje, pokud vás trápí návaly horka. S touto bylinou se setkáte především v různých doplňcích a určitě na ní narazíte, pokud se vydáte cestou akupunktury. Dong quai je součástí různých namíchaným přípravku tradiční čínské medicíny.

 

Červený jetel

 Vaše menopauza bylinky červeného jetele velmi ocení a uleví vám od mnoha příznaků. Červený jetel paří mezi jednoduše dostupné bylinky na menopauzu. Je to rostlinka, kterou zná každá z vás a je téměř nemožné na ní nenarazit. Jsou to ty klasická narůžovělá nízká kvítka, která najdete téměř na každém trávníku. No prostě jetel. Tato malá rostlinka obsahuje látky podobné ženskému estrogenu. Takové látky, které jsou podobné lidskému estrogenu jsou nazývány fytoestrogeny.

 

Červený jetel najdete v každé lékarně v mnoha přípravcích.

 

Maca

 Maca patří mezi cizokrajné bylinky na menopauzu, pocházející z Jižní Ameriky. Roste ve vysokých Andách. Maca udržuje v rovnováze endokrinní systém a díky ní je rovnováha hormonů stabilizovaná. Nejen menopauza bylinky Maca ocení, ale  ženám pomůže i s problémem řídnutí kostí, s osteoporózou.

Maca neobsahuje fytoestrogeny, tak jak to je téměř všechny bylinky na menopauzu, ale vybalancuje činnost hypofýzy a hypotalamu, což v důsledku má příznivý účinek na nadledvinky, štítnou žlázu, slinivku a další.

 

Jak macu užívat?

Maca je ve formě rozdrceného prášku. Jednu kávovou lžičku prášku rozmíchejte v menším množství tekutiny podle vaši libosti. Klidně si ji vmíchejte i do jogurtu či jídla.

 

Lněné semínko

Lněné semínko je vám určitě velmi známé. Obsahuje omega 3 mastné kyseliny. Je to rozpustná vláknina, která se váže na cholesterol a odstraňuje ho. Rozmixované lněné semínko obsahuje lignany, které dokáží upravit hormonální systém a tím vám uleví od návalů .